טיפול פסיכיאטרי - טיפול בדיכאון

הדיכאון אינו בחירה! דיכאון היא הפרעה פזיולוגית נפוצה. אנשים רבים טוענים בתחילת הטיפול בפנינו ואומרים "דר' שם דוד, אני כנראה לא רוצה מספיק להבריא, אני לא רוצה מספיק לטפל בילדים. אולי אני לא אוהבת מספיק את הילדים שלי..."

 

אמירות כגון אלו ממחישות עד כמה דיכאון יכול להיות קשה ועד כמה הוא משנה את דרך החשיבה של האדם על עצמו ועל סביבתו בצורה כ"כ דרסטית.

 

דיכאון מתאפיין במצב רוח ירוד ופגיעה ביכולת ההנאה שנמשכת מעל מספר ימים. יחד עם התחושה הזו יש תחושות נוספות של לאות, חולשה, חוסר אונים וייאוש. תחושות של חוסר ערך עצמי ותחושה שהזיכרון והריכוז פגומים, נפוצות אף הן. בדיכאון יכולות להיות מחשבות על מהות החיים ועולות שאלות ותהיות לגבי מהות החיים עד כדי תחושה שהחיים מיותרים, ראיית המוות כפיתרון הגיוני. יש כאלו שמנסים להתאבד ומיעוטם אף מצליחים.

 

כיום ניתן להגיע לאיבחון מדויק, מהיר וקביעת טיפול יעיל, עכשווי ובטוח. ד"ר שם דוד מנוסה בהתאמת הטיפול המתאים לכל אדם, כולל שילוב בין שיטות טיפול שונות בין בטיפול תרופתי או פסיכולוגי ואף הפנייה לבית חולים לשם טיפול בנזעי חשמל.

 

חשוב להפחית מהסבל שכרוך בדיכאון. אנו מאמיניםשבהתערבות מוקדמת מוקדמת בטיפול בדיכאון חשובה.באיבחון דיכאון ,והתאמת טיפול מיטבי לדיכאון , הסבל של המתרפא ובני משפחתו פוחת ומגביר את הסיכוי להחלמה מלאה וחזרה לחיים התקינים.

 

 

 להמשך קריאה - דיכאון
דיכאון אחרי לידה - דיכאון לאחר לידה - דיכאון שמתחיל לאחר הלידה ונמשך מעבר למספר ימים.השלכות דיכאון אחרי לידה עלולות להיות קשות עבור האם והילוד לפרטים ויעוץ מקצועי-הקלק
דיכאון לא טיפוסי - דיכאון לא טיפוסי מכונה גם דיכאון אטיפי ומשמעו דיכאון שהשינה והתאבון מתגברים. הטיפול צריך להיות רב מקצועי: טיפול פסיכיאטרי תרופתי, טיפול פסיכולוגי ע"י פסיכולוג והתערבות סביבתית