חוות דעת פסיכיאטרית לאפוטרופוסות - מינוי אפוטרופוס לגוף, מינוי אפוטרופוס לרכוש

 חוות דעת לאפוטרופסות-הערכה יסודית ומקיפה של פסיכיאטר להערכת יכולת קבלת החלטות

מהי חוות דעת לאפוטרופסות?

 

חוות דעת פסיכיאטרית לאפוטרופסות מהווה מסמך רפואי - משפטי בהליכים למינוי אפוטרופוס. לשם מינוי אפוטרופוס,יש להגיש חוות דעת פסיכיאטרית למינוי אפוטרופוס לבית משפט שבה הפסיכיאטר המומחה מחווה דעתו שהאדם אינו כשיר לנהל את ענייניו.

 

 

מתי עורכים חוות דעת לאפוטרופסות?

 

חוות דעת פסיכיאטרית לאפוטרופסות נערכת כאשר יש ספק בקשר ליכולתו של אדם לדאוג לענייניו (הגופניים או הכלכליים).אדם שבעקבות עריכת חוות דעת פסיכיאטרית לאפוטרופסות, מינה לו בית המשפט אפוטרופוס, נקרא חסוי.

 

 

מינוי אפוטרופוס - לצורך מה?

 

בחוות דעת פסיכיאטרית לאפוטרופסות,לצורך מינוי אפוטרופוס, הפסיכיאטר המומחה מעריך את הצורך באפוטרופסות כאשר השאלות המרכזיות שלהן הוא נדרש בחוות דעתו הן:

  • האם האדם יכול לדאוג לענייניו הכלכליים - אפוטרופסות לרכוש.
  • האם האדם יכול לדאוג לענייניו הגופניים -אפוטרופסות לגוף.

 

חוות דעת פסיכיאטרית לאפוטרופסות נערכת כאשר נמצא שאדם אינו כשיר להחליט לעניינים רפואיים (אינו יכול להביע הסכמה להליכים רפואיים) או שאינו כשיר לפעול מטעמים כלשהם לגבי רכושו .

 

 

מי מחליט על אפוטרופסות - מינוי אפוטרופוס?

 

חוות דעת לאפוטרופסות מוגשת לבית במשפט לענייני משפחה וזה יכול למנות אפוטרופוס לרכוש,אפוטרופוס לגוף או להחליט על מינוי אפוטרופוס לשניהם.

 

בהליכי עירעור על אפוטרופסות ומינוי אפוטרופוס או בהליכים של ביטול החלטה קיימת לאפוטרופסות או למינוי אפוטרופוס - יש צורך בחוות דעת פסיכיאטרית לגבי יכולתו של האדם לדאוג לענייניו. חוות דעת פסיכיאטרית לביטול אפוטרופסות (מינוי אפוטרופוס) צריכה,אף היא, להיות מוגשת לבית משפט.

  

 

חשיבות חוות דעת לאפוטרופסות -מינוי אפוטרופוס

 

חוות דעת רפואית פסיכיאטרית לאפוטרופסות הנערכת לאחר הערכה ובדיקה קפדנית ויסודית מונעת נזקים כלכליים עתידיים מהחסוי ומאפשרת מתן טיפול רפואי שוטף.

 

 

ד"ר חיים שם דוד, פסיכיאטר מומחה, מנוסה בהערכת יכולתו הנפשית של האדם לצורך עריכת חוות דעת פסיכיאטרית לאפוטרופסות,תוך הערכה יסודית שאינה מותירה מקום לספקות ומגנה על רכושו של החסוי ומאפשרת לו לקבל טיפול רפואי נאות ללא דחיות מיותרות.

מידה ויש לך צורך בהערכה נפשית מקיפה, אמינה ומהימנה שתתקבל כאמינה ותשיג את מטרותיה, צור קשר עוד היום. ד"ר שם דוד וצוות המומחים נמצאים כאן לעזרתך

 

קריאה נוספת: חוו"ד פסיכיאטרית לצוואה