טיפול בפיברומיאלגיה בעזרת היפנוזה

טיפול כוללני ויעיל לשיפור איכות חיים

 

פיברומיאלגיה היא מחלה שסיבתה או הגורם לה אינו ברור. התסמינים המאפיינים פיברומיאלגיה כוללים כאבים באיזורי גוף שונים ועד תחושות של נימול וקיבה עצבנית.

 

אנשים הסובלים מפיברומיאלגיה מתלוננים על כאבי ראש,כאבים שרירים אחרי מאמץ, רגישות בנקודות לחיצה מיוחדות (עורף,ברכיים,מרפקים). בנוסף לתחושות כאב שונות, הסובלים מפיברומיאלגיה מדווחים על קיבה עצבנית, רגישות עורית ו"אלרגיות" למיניהן. מלבד התחושות הגופניות, אנשים הסובלים מפיברומיאלגיה מדווחים על תשישות,קשיי ריכוז וקשיון שרירים (בעיקר בבוקר) וסחרחורות.

 

אנשים הסובלים מפיברומיאלגיה נוטים לסבול בנוסף לכאבים ולתחושות גופניות נוספות שהוזכרו לעיל גם מדיכאון והפרעות חרדה למיניהן.

 

איבחון פיברומיאלגיה יכול להיות בעייתי מכיוון שהניסיון בתחום זה אינו רב ורבים מאובחנים בטעות כסובלים מהפרעת כאב או מדיכאון והאבחנה של פיברומיאלגיה על כל המשמעות של כך, מוזנחת.

 

טיפול מיטבי בפיברומיאלגיה - טיפול משולב

 

הטיפול בפיברומיאלגיה משולב: טיפול בכאבים בכלל ועבור פיברומיאלגיה בפרט חייב לעשות שילוב טיפולי, טיפול תרופתי במגוון התכשירים הנמצאים בטיפול הרפואי ושיטות טיפול מתקדמות המאושרות לטיפול בכאבים כרוניים על פי אגודות מקצועיות לטיפול בכאבים, היפנוזה.: הטיפול בפיברומיאלגיה צריך לקחת בחשבון את כל קבוצת התסמינים: החל מהכאבים, בעיות הריכוז ועד ההפרעות הנפשיות הנלוות לכך.

 

היפנוזה היא כלי טיפולי יעיל שעושה שימוש בשינוי התודעה לשם הוצאה לפועל של שינויים בתהליכים גופניים.התהליך ההיפנוטי יעיל מאוד להוצאה לפועל של תהליכים פיזיולוגיים רצויים אף עד כדי הורדת ערכי לחץ דם. ביחס לכאב, הטיפול בהיפנוזה יעיל לטיפול בכאב עד כדי אפשרות לעבור ניתוח ללא הרדמה. טיפול בהיפנוזה אינו רק מטפל בכאב אלא גם מונע כאבים.

 

טיפול בהיפנוזה עבור פיברומיאלגיה

  • היפנוזה מטפלת בתחושת הלאות הנלווית לפיברומיאלגיה והגורמת לנכות תיפקודית משמעותית.
  • היפנוזה משפרת חיות ורמת אנרגיה ומשפרת את עייפות הבוקר האופיינית.
  • היפנוזה מטפלת ביעילות רבה מאוד בכאבים האופייניים לפיברומיאלגיה.
  • היפנוזה נמצאה יעילה לטיפול בתסמינים של קיבה עצבנית השכיחים אצל אלו הסובלים מפיברומיאלגיה.

 

הטיפול בפיברומיאלגיה אם כך, מורכב מאוד ודורש ניסיון ומומחיות בשיטות טיפול מגוונות. ד"ר חיים שם דוד והמומחים העובדים עימו מנוסים בטיפול בפיברומיאלגיה תוך שילוב כלים טיפוליים תרופתיים, פסיכולוגיים והיפנוזה. צוות המומחים שם לו למטרה לשפר את איכות החיים של המתרפאים.

 

אם אתה סבור שיש לך בעיה ואתה מעוניין בפיתרון יעיל, פנה אל ד"ר חיים שם דוד