חוות דעת רפואית - פסיכיאטרית חוות דעת רופא מומחה פסיכיאטר 

 

 

חוות דעת רפואית מהווה מסמך רפואי ומשפטי שמשמעו כדין עדות בבית משפט לגבי מצבו הרפואי של אדם. חוות דעת רפואית משמשת לראיה לא רק בפני בית המשפט אלא גם בפני ועדות רפואיות שונות שחוות דעת רפואית נדרשת על מנת להוכיח מצב רפואי מסויים.

חוות דעת רפואית יכולה להכתב ע"י כל רופא מומחה לפי נסיבות העניין אולם כאשר חוות דעת רפואית נערכת ע"י פסיכיאטר מומחה היא גם מכונה חוות דעת רפואית - פסיכיאטרית או חוות דעת פסיכיאטרית.

 

 

חוות דעת רפואית - פסיכיאטרית נערכת בהתאם לדרישת הלקוח, בן משפחתו או עורך הדין ונדרשת להליכים משפטיים ומנהליים שונים.

 

 

חוות דעת רפואית פסיכיאטרית לצורך

 

בין ההליכים שיש צורך בחוות דעת רפואית- פסיכיאטרית ניתן למנות לצורכי אפוטרופסות,צוואות, להוכחת נכות נפשית (כמו לביטוח לאומי או למשרד הביטחון) ולתביעות נזיקין על בסיס פגיעה נפשית בעקבות רשלנות רפואית.מקרה נוסף שבו יש צורך בחוות דעת רפואית - פסיכיאטרית היא כאשר יש צורך בחוות דעת נגדית,אחרת, לזו שקיימת בהליכים שונים.

בסיום עריכת חוות הדעת, קובע הרופא המומחה את הפגיעה הנובעת מהפגיעה הנפשית שממנה הוא סובל וקובע אחוזי נכות, או את רמת נכות תיפקודית שממנה הוא סובל.ככל שהנכות התיפקודית יותר גבוהה,אחוזי נכות שיכתבו יהיו גבוהים יותר.

 

 

 

משמעות חוות דעת פסיכיאטרית רפואית

 

חוות דעת רפואית - פסיכיאטרית יכולה להערך לא רק על מנת להוכיח שקיימת הפרעה אלא גם כדי להוכיח שאין הפרעות המונעות מהאדם מלפעול כראוי במצבים שונים. המקרים שבהם יש צורך בחוות דעת פסיכיאטרית לגבי מצבו הרפואי של אדם כ"בריא" היא כאשר מעוניינים להסיר מינוי של אפוטרופוס, בדיונים על יכולתו של אדם לנהוג (חוות דעת רפואית לרישיון נהיגה) בפני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים או בכל מצב שבו יש צורך בחוות דעת רופא מומחה לגבי מצבו הנפשי של אדם כ"תקין".

 

חוות דעת רפואית פסיכיאטרית חיונית למימוש זכויותיך ולזכות בפיצוי או בגמלה בהתאם למצבך הנפשי. ד"ר חיים שם דוד עורך חוות דעת רפואיות פסיכיאטריות באופן אישי, באופן דיסקרטי ותוך התחשבות בכל צרכי הלקוח.

 

חוות דעת רפואית מקיפה וכוללנית תוך שיתוף גורמי הערכה נוספים,לפי הצורך, חיונית לשם עריכת חוות דעת רפואית משכנעת,אמינה ומהימנה.