טיפול פסיכולוגי - נפשי ע"י פסיכולוג,פסיכיאטר

העוצמה שברצון לשינוי בהתמודדות עם מתחים,לחצים וקשיים בין אישיים

 

 

 

 

טיפול פסיכולוגי נעשה ע"י פסיכולוגים,פסיכוטראפיסט או פסיכיאטר. מטרת טיפול פסיכולוגי הוא להביא לשינוי ברווחתו הנפשית של המתרפא באמצעים שיחתיים.

 

ישנן תורות ותיאוריות רבות בהקשר של טיפול פסיכולוגי אולם כולם, ללא יוצא מן הכלל, מכוונים לאותה מטרה - שינוי נפשי - פסיכולוגי שמושג באמצעות הטיפול.

 

טיפול פסיכולוגי עושה שימוש בחרדה הבסיסית שיש לאדם, במצוקה שיש לאדם על מנת להביא לבנייה של שינוי והעצמה מתוך הקשר הטיפולי עם הפסיכולוג.

 

טיפול פסיכולוגי יכול להתבצע במגוון שיטות טיפול, החל מטיפול פסיכולוגי דינאמי,טיפול פסיכולוגי התנהגותי קוגניטיבי,טיפול פסיכולוגי קצר מועד או טיפול פסיכולוגי ארוך טווח. טיפול פסיכולוגי יכול לעשות שימוש בשיחה,ניתוח מחשבות, תגובות ומצבים או תירגול של מצבים בין בדמיון, חשיפה או היפנוזה.

 

טיפול פסיכולוגי מהווה סביבה תומכת ומאתגרת שמביאה לשינוי המיוחל. הטיפול הפסיכולוגי הוא המקום להביא את מצוקות היום יום, לעבד אותן ולמצוא את הפתרונות המיטביים מתוך הכוחות הפנימיים.

 

ד"ר חיים שם דוד פסיכיאטר מומחה שעוסק בטיפול פסיכולוגי פסיכיאטרי אינטגרטיבי. טיפול פסיכולוגי מצריך, ראשית לכל, איבחון נפשי - פסיכיאטרי יסודי שלוקח בחשבון את עולמו הפנימי האישי של המתרפא. רק בשיטת איבחון כזו, המתרפא יוכל להפיק את המירב מטיפול פסיכולוגי ולהתקדם הלאה לקראת צמיחה אישית.

 
טיפול נפשי פסיכולוגי - טיפול נפשי - פסיכולוגי מביא לשינוי בכוחות פנימיים המניעים את האדם ומביא לרווחה נפשית.טיפול נפשי יעיל לוקח בחשבון את עולמו הפנימי נפשי של המתרפא ועושה שימוש במגוון כלים טיפוליים.
טיפול פסיכולוגי קצר מועד - טיפול פסיכולוגי קצר מועד יכול להיות יעיל כמו כל טיפול פסיכולוגי אולם הוא חייב להיערך על ידי איש מקצוע מנוסה לאחר שמגדירים את המטרות.לפרטים ויעוץ מקצועי- הכנס