050-2511317
פסיכיאטריה כללית פסיכיאטריה משפטית פורום פסיכיאטריה צור קשר Psychiatrist-english
 
פסיכיאטריה
ד"ר חיים שם דוד,פסיכיאטר מומחה > פסיכיאטריה כללית > טיפול פסיכיאטרי > חרדה > עזרה של פסיכיאטר-חרדה > הפרעת חרדה > טיפול בהפרעות חרדה :

טיפול בהפרעות חרדה

הרגשות שאנו חשים יכולים להיות שליליים או חיוביים, נעימים או מטרידים. גם אם אנחנו מודעים להם או לא, אנחנו מוצאים את עצמנו לא פעם מונעים על ידם ובניגוד לשכל.

האם אריות חשי פחד? מה קורה ללטאה כשהיא חשה אותנו בסביבה ובורחת? האם הנחש שמרגיש אותנו מתקרבים בורח כי הוא פוחד?

פחד הוא רגש שמקורו קדום מאוד ונועד לשמר את החיים של היצור החי. יצורים נחותים יחסית מתנהלים ושורדים הודות לתחושת פחד. התחושה הזו לכשעצמה היא מספיקה על מנת לשרוד, גם אם אין יכולת חשיבתית מתקדמת כפי שיש לאדם.

חרדה היא התחושה של הצורך לשרוד בגלל שיש סכנה אבל..ללא הסכנה. התחושה שיש סכנה ואין לנו אפשרות להגדיר אותה גורמת לנו לא שקט ולתחושה של חוסר שליטה ולפחד גובר מכיוון שלכאורה אין לנו סיבה לחוש ב"פחד". אם אם ככה מה קורה לנו?

אף אחד אינו יכול לסבול את התחושה שהוא מאבד שליטה ובוודאי שלא על היכולת שלו להרגיש טוב, לשלוט במחשבות וברגשות וביחוד על היכולת שלו לתפקד באופן סביר במצבים שונים. אנשים הסובלים מהפרעת חרדה חווים על בסיס יומי ומתמשך תחושה של דריכות, דאגנות, מתח גבוה שפוגם ביכולת שלהם להתמודד עם המציאות ה"רגילה" ולא זו שהם לכאורה יוצרים לעצמם.

התקפי חרדה , למשל, מאוד נפוצים. כ 10% מהאוכלוסיה יסבלו מכך. כשחושבים על כך, נראה שאחד מכל עשרה אנשים ירגיש פעם שהוא מאבד שליטה, שמשהו רע עומד לקרות לו שהוא אולי מקבל התקף לב. שהוא חלש באופן לא ברור ומעורר פחד. התופעה הזו לכשעצמה מדאיגה ואנשים רבים , לפחות בפעם הראשונה, פונים לרופא לצורך הקלה על התסמינים הללו. הרופא יידע לזהות שמדובר בהתקף חרדה וידע להסביר למטופל שיאן לו מה לדאוג והמדובר במצב זמני שנובע ממתח. אבל מה קורה כאשר למרות הכל ואולי למרות שהוא נתן תרופה ההתקפים הללו חוזרים? האם יתכן ומדובר במשהו שמעבר ל"רק התקף חרדה"?

בשלבים אלו יצר ההישרדות שלנו מתחיל לפעול. נוצר פער בין ההיגיון הפנימי שלנו לבין התחושה הגופנית והחוסר יכולת לשלוט בעצמנו שמביאה את הסובל מהחרדה לפעול באופן לא הגיוני. הוא יימנע ממצבים שבהם חווה התקפי חרדה , או יסגל לעצמו הרגלים על מנת להפחית את החרדה הזו, את התחושה הזו.

 חרדה אינה באה לידי ביטוי רק בהתקפי חרדה. התופעה הזו יכולה להתבטא גם בדאגנות מוגזמת עד כדי כך שקשה לישון, קשה להתרכז, קשה לעבוד. הסיבות לדאגות יכולות להיות רבות והגיוניות- אובדן מקום עבודה, בעיות כלכליות, מחלת בן או בת זוג , החלטות שעלינו לעשות. אלו יכולים להיות כולם חלק מהתכנים שאנשים הסובלים מחרדה יעסקו בהם אבל האיכות של החשיבה הזו מיוחדת בגלל שהדאגנות מוגזמת, משפיעה על תחומי תיפקוד אחרים ופוגמת ביכולת של האדם לשלוט ביכולותיו השונים לאורך זמן. לדוגמא, לדואג בגלל ניתוח מתקרב זה טבעי מאוד אבל כאשר הדאגנות הזו מתחילה לפני הניתוח, נמשכת במהלך התקופה שלאחר מכן עד כדי כך שקשה לישון, קשה להתרכז והמחשבות כל הזמן מעסיקות אותנו עם תופעות של מתח שרירים , זה כבר מוגזם.

 

הטיפול בהפרעות חרדה למיניהן מתבסס על מספר עקרונות כלליים.

טיפול פסיכיאטרי- הטיפול התרופתי מוכח כיעיל, בטוח וזמין וזול. בעבר הייתה סטיגמה בשל הטיפול התרופתי אולם היום אנשים יודעים שפסיכיאטריה אינה שונה מתחומים אחרים ברפואה והמטרה היא לשפר את איכות החיים ולחזור לתיפקוד נורמטיבי. הפסיכיאטר אינו דמות שלילית אלא איש מקצוע שבסיס הידע המדעי והמחקרי נותנים לו את הכוח והיכולת לעזור לך.

טיפול פסיכולוגי- הפסיכולוגיה התקדמה רבות מאז התקופה שמספיק היה "לדבר על זה". הטיפול הפסיכולוגי היום מתבסס על טכניקות טיפול ופרוטוקולים של טיפול מוכחים מבחינה מחקרית כיעילים. הין השיטות השונות ניתן למנות טיפול קוגניטיבי התנהגותי, היפנוזה, טיפול בחשיפה מושכת או מניעת תגובה. כל השיטות הללו יעילות ומוכחות אבל יותר חושב מכולן הוא הקשר הטיפולי שנוצר בין המטפל למטופל. בתווך הזה שנוצר בין המטפל לפסיכותרפיסט מצוי המרחב הטיפולי שמהווה כלי עזר לטובת השינוי החיובי.

לימוד- חלק אינטגראלי מכל שיטת טיפול היא לימוד המטופל את התסמינים שהוא סובל מהם, הקשר שבין התסמינים לתחושות , התנהגות ולרגשות שהוא חווה. כמו כן המטפל ידאג להתאים את השפה של ההסבר ליכולותיו ולהעדפתו של המטופל כך שההישגים יהיו מקסימליים, בכל מקרה. בתהליך זה לא רק יזהה המטופל את הבעיה שלו וידע להתמודד איתה אלא יידע לשלוט בתסמינים ולמנוע את הישנות התסמינים בעתיד.

 

לכל אחד יכולות להיות תקופות של חרדה במהלך החיים בין אם זה בעקבות אירועים שהתרחשו או בשל סתם תחושה של תקופה לחוצה. הטיפול היום יעיל מאוד ולא חייבים לקבל את החרדה כרוע הכרחי. פנה היום לטיפול על מנת לשפר את איכות החיים שלך .פסיכיאטר מומחה, פסיכיאטריה כללית ומשפטית, פסיכיאטריה משפטית, ד"ר חיים שם דוד, פורום פסיכיאטריה, איבחון פסיכיאטרי, טיפול פסיכיאטרי, פסיכיאטריה כללית, סכיזופרניה, פסיכיאטר ילדים, מצב רוח, הפרעת אישיות, הפרעת קשב וריכוז, הפרעת אכילה, חרדה, הפרעות פסיכוטיות, דיסוציאציה, היפנוזה, כאבים, מיגרנה, פיברומיאלגיה, דיכאון, תרופות, הריון, דיכאון אחרי לידה, דיכאון אטיפי, חרדת בחינות, בחינה פסיכומטרית, חרדות ילדים, חרדה חברתית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, כאבי גב, פסיכוגריאטריה, אלצהיימר, דיאטה, ביקור בית פסיכיאטרי, טיפול בית, חוות דעת פסיכיאטרית, אובדן כושר עבודה, נכות נפשית, נכות תפקודית, ביטוח לאומי, חוות דעת רפואית, צוואה, אפוטרופסות, רישיון נהיגה, אחריות פלילית, תשוש נפש, מאמרים בפסיכיאטריה, כיצד לבחור פסיכיאטר, דיסטימיה, דיכאון עונתי, דיכאון תגובתי, טיפול באומנות, תופעות לוואי מיניות, חוות דעת פסיכיאטרית משפטית, חוות דעת פסיכיאטרית בהליך אזרחי, חוות דעת פסיכיאטרית משלימה, עדות מומחה, חוות דעת פסיכיאטרית לצוואה, חוות דעת למינוי אפוטרופוס, חוות דעת פסיכיאטרית נגדית, פסיכיאטר פרטי, שאלות ותשובות, מונחים בפסיכיאטריה, פרופיל נפשי, פסיכיאטר צבאי, קב"ן, טיפול פסיכולוגי, טיפול נפשי, רשלנות רפואית, דיכאון עמיד, טיפול פסיכיאטרי אגרסיבי, דמנציה, מחלת אלצהיימר, פסיכוגריאטר, אבחון הפרעת קשב וריכוז, פסיכיאטר, פסיכיאטר בתל אביב, פסיכיאטר ברמת גן, פסיכיאטר בגבעתיים, טיפול פסיכולוגי קצר, צור קשר, היפנוזה רפואית, אבחון, טיפול, אבחון פסיכיאטרי, טיפולפסיכיאטרי, פסיכולוג, פסיכותראפיה, ענבל, הפרעות חרדה,

פסיכיאטר מומחה, פסיכיאטריה כללית ומשפטית, פסיכיאטריה משפטית, ד"ר חיים שם דוד, פורום פסיכיאטריה, איבחון פסיכיאטרי, טיפול פסיכיאטרי, פסיכיאטריה כללית, סכיזופרניה, פסיכיאטר ילדים, מצב רוח, הפרעת אישיות, הפרעת קשב וריכוז, הפרעת אכילה, חרדה, הפרעות פסיכוטיות, דיסוציאציה, היפנוזה, כאבים, מיגרנה, פיברומיאלגיה, דיכאון, תרופות, הריון, דיכאון אחרי לידה, דיכאון אטיפי, חרדת בחינות, בחינה פסיכומטרית, חרדות ילדים, חרדה חברתית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, כאבי גב, פסיכוגריאטריה, אלצהיימר, דיאטה, ביקור בית פסיכיאטרי, טיפול בית, חוות דעת פסיכיאטרית, אובדן כושר עבודה, נכות נפשית, נכות תפקודית, ביטוח לאומי, חוות דעת רפואית, צוואה, אפוטרופסות, רישיון נהיגה, אחריות פלילית, תשוש נפש, מאמרים בפסיכיאטריה, כיצד לבחור פסיכיאטר, דיסטימיה, דיכאון עונתי, דיכאון תגובתי, טיפול באומנות, תופעות לוואי מיניות, חוות דעת פסיכיאטרית משפטית, חוות דעת פסיכיאטרית בהליך אזרחי, חוות דעת פסיכיאטרית משלימה, עדות מומחה, חוות דעת פסיכיאטרית לצוואה, חוות דעת למינוי אפוטרופוס, חוות דעת פסיכיאטרית נגדית, פסיכיאטר פרטי, שאלות ותשובות, מונחים בפסיכיאטריה, פרופיל נפשי, פסיכיאטר צבאי, קב"ן, טיפול פסיכולוגי, טיפול נפשי, רשלנות רפואית, דיכאון עמיד, טיפול פסיכיאטרי אגרסיבי, דמנציה, מחלת אלצהיימר, פסיכוגריאטר, אבחון הפרעת קשב וריכוז, פסיכיאטר, פסיכיאטר בתל אביב, פסיכיאטר ברמת גן, פסיכיאטר בגבעתיים, טיפול פסיכולוגי קצר, צור קשר, היפנוזה רפואית, אבחון, טיפול, אבחון פסיכיאטרי, טיפולפסיכיאטרי, פסיכולוג, פסיכותראפיה, ענבל, הפרעות חרדה,

ד"ר חיים שם דוד,פסיכיאטר מומחה, טיפול וחוות דעת פסיכיאטרית ע"י פסיכיאטר מומחה. טיפול תרופתי, טיפול נפשי, טיפול פסיכולוגי, טיפול בהיפנוזה, טיפול באומנות. מגוון טיפולים רחב החל ממעקב מרפאתי, ביקור בית ועד אישפוז בית, רחוב קהילת ונציה 10, תל אביב

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Shem David, Psychiatrist, general psychiatry services : pharmacotherapy, andpsychotherapy for depression,anxiety,psychosis,dementia. Additionaly, Forensicpsychiatry services for wide variety of civil purposes. We are located in number 10 Kehilat Venezia street, Tel Aviv

 


בניית אתרים בניית אתרים

נושא: טיפול עבור הפרעות חרדה-ד"ר חיים שם דוד, פסיכיאטר מומחה    קוד דף: yhpuk gcur vprgu, jrsv-s"r jhho ao sus, pxhfhtyr nunjv    קשר לדף זה