050-2511317
פסיכיאטריה כללית פסיכיאטריה משפטית פורום פסיכיאטריה צור קשר Psychiatrist-english
 
פסיכיאטריה
ד"ר חיים שם דוד,פסיכיאטר מומחה > פסיכיאטריה כללית > אבחון וטיפול פסיכוגריאטרי :

אבחון וטיפול פסיכוגריאטרי

פסיכוגריאטריה-איכות חיים בגיל המבוגר

פסיכוגריאטריה-טיפול פסיכיאטרי ע"י פסיכוגריאטר מומחה

  

מהי פסיכוגריאטריה?

פסיכוגריאטריה היא מדע העוסק בבריאות הנפש של אנשים בגיל השלישי, מעל גיל  65 (אך יכולות להיות גם בגיל צעיר יותר). העוסק בפסיכוגריאטריה - פסיכוגריאטר, הוא רופא מומחה (פסיכיאטר או גריאטר) שעוסק בטיפול נפשי בקבוצת גיל זו.

עם ההתבגרות חלים שינויים רבים אצל האנשים. חלק מהשינויים הם גופניים וחלק מאותם שינויים הם נפשיים, ריגשיים וקוגניטיביים. קשישים רבים מרגישים מתוחים, ומפוחדים בזמן שהם נתקלים בקשיים שונים שבעבר לא נתקלו בהם. השינויים הללו מפחידים הן את הקשיש והן את בני משפחתו שלא יודעים כיצד עליהם לנהוג לנוכח השינויים המתרחשים לנגד עיניהם.

משפחות מתקשות לההבין כיצד הן יכולות להתמודד עם הישנויים המתרחשים אצל בן המשפחה הקרוב להם. כיצד הם אמורים להתמודד עם דיכאון וחרדה, כיצד הם אמורים או יכולים לעודד את האבא כשהוא מאבד חברים את את בת זוגו. לעתים קרובות בני משפחה מביאים את הקשיש לאחר שהם נוכחים לדעת שיש לו בעיות בזיכרון ואחת השאלות שהם שואלים היא כיצד עליהם לדאוג לאותו קשיש שמתחיל לשכוח ואולי מתחיל לסבול ממחלת אלצהיימר?

למה לצפות בפגישה הראשונה עם פסיכוגריאטר?

הפגישה הראשונה אצל פסיכוגריאטר מתחילה תמיד באבחון פסיכוגריאטרי ורק לאחר מכן עוברים לאמצעים הנדרשים על מנת לטפל בבעיות שמתגלות והאמצעים הדרושים על מנת לשפר את איכות חייו של המטופל. פסיכוגריאטר צריך לקחת בחשבון את המחלות הגופניות של הקשיש, התרופות שהוא נוטל ומה ההשפעה שיש למצבים הרפואיים השונים על מצבו הנפשי ויכולת התיפקוד שלו. בנוסף, הפסיכוגריאטר אמור, כחלק מתהליך אבחון פסיכוגריאטרי, להעריך את המצב הנפשי של הקשיש: האם הוא סובל מדיכאון קליני? האם יש לו חרדה? האם הוא זקוק לטיפול תרופתי שיוכל עזור לו או לא?

מהו אבחון פסיכוגריאטרי?

אבחון פסיכוגריאטרי אמור לכלול גם את היכולות הקוגניטיביות של הקשיש. תהליך איבוד הזיכרון הוא הדרגתי וקיים אצל כל אדם. יחד עם זאת, יש אנשים שהזיכרון נפגע בצורה יותר קשה. פסיכוגריאטר מעריך עד כמה הזיכרון פגוע, האם הריכוז בעייתי ומה יכולת ביצוע הפעולות של הקשיש. היכולת של הקשיש להסתדר בכוחות עצמו ללא עזרה סביבתית או בית אבות תלויה בשילוב הגורמים שמנינו. אבחון פסיכוגריאטרי מקיף הכרחי על מנת להבין עד כמה הבעיה של הקשיש חולפת על ידי שינוי התרופות שהוא מקבל, ואולי שיפור מצבו על ידי תרופות חדשות או על ידי טיפול פסיכולוגי ועד כמה הקשיש זקוק לתמיכה ביתית על ידי ביטוח לאומי או עובד זר או למסגרת של בית אבות. 

פסיכוגריאטר אינו עוסק רק בתהליכי מחלה כגון אלצהיימר או דיכאון אלא גם עוסקת בתחום המשפטי של עד כמה הקשיש מסוגל לדאוג לענייניו והאם הוא כשיר לקבל החלטות שונות הקבועות בחוק כגון כתיבת צוואה או החלטה על עניינים כלכליים.

ד"ר חיים שם דוד הוא פסיכיאטר מומחה ופסיכוגריאטר והצוות שעובד עימו מנוסים בטיפול במקרי פסיכוגריאטריה , איבחון פסיכוגריאטרי והתאמת טיפול פסיכוגריאטרי, ומאמינים שעם איבחון נכון וטיפול  תרופתי וסביבתי יעילים  גם אלו הלוקים בדיכאון, חרדה ואף דמנציה (אלצהיימר או מסיבה אחרת),יוכלו להנות מאיכות חיים טובה.

באפשרות הצוות שלנו, להציע טיפול ביתי או טיפול מרפאתי פסיכוגריאטרי ע"י פסיכוגריאטר וטיפול ועזרה במתן פתרונות לעזרה בבית (עובדים זרים). באם אתם זקוקים לעזרה, פנו אלינו. ד"ר חיים שם דוד יוכל לעזור לכם.

 קריאה נוספת -

פסיכוגריאטריה - הערכה פסיכוגריאטרית -חוות דעת לצוואה

פסיכוגריאטריה-הערכה פסיכוגריאטרית -חוות דעת לאפוטרופסות

מאמר מלא - טיפול פסיכיגריאטרי,איבחון והליכים - פסיכוגריאטריה

                                                                              פסיכוגריאטר לטיפול במחלת אלצהיימר

 

פסיכוגריאטריה,דמנציה,אלצהיימר,אלצהיימר דמנציה,פסיכוגריאטריה,טיפול בדמנציה,טיפול באלצהיימר,טיפול פסיכוגריאטריה,אלצהיימר,דמנציה
פסיכוגריאטר - טיפול במחלת אלצהיימר - פסיכוגריאטר מקצועי לוקח בחשבון את הרקע והבעיות הגופניות של האיש המבוגר.טיפול במחלת אלצהיימר חייב להתחשב בבעיות גופניות שונות.למידע נוסף ויעוץ מקצועי לחץ כאן..
אבחון פסיכוגריאטרי - ד"ר חיים שם דוד מציע אבחון פסיכוגריאטרי מקיף לכל צרכי המטופלי בגיל השלישי.איבחון פסיכוגריאטרי מקצועי הוא המפתח לזיקנה מאושרת. לפרטים ויעוץ מקצועי- הכנספסיכיאטר מומחה, פסיכיאטריה כללית ומשפטית, פסיכיאטריה משפטית, ד"ר חיים שם דוד, פורום פסיכיאטריה, איבחון פסיכיאטרי, טיפול פסיכיאטרי, פסיכיאטריה כללית, סכיזופרניה, פסיכיאטר ילדים, מצב רוח, הפרעת אישיות, הפרעת קשב וריכוז, הפרעת אכילה, חרדה, הפרעות פסיכוטיות, דיסוציאציה, היפנוזה, כאבים, מיגרנה, פיברומיאלגיה, דיכאון, תרופות, הריון, דיכאון אחרי לידה, דיכאון אטיפי, חרדת בחינות, בחינה פסיכומטרית, חרדות ילדים, חרדה חברתית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, כאבי גב, פסיכוגריאטריה, אלצהיימר, דיאטה, ביקור בית פסיכיאטרי, טיפול בית, חוות דעת פסיכיאטרית, אובדן כושר עבודה, נכות נפשית, נכות תפקודית, ביטוח לאומי, חוות דעת רפואית, צוואה, אפוטרופסות, רישיון נהיגה, אחריות פלילית, תשוש נפש, מאמרים בפסיכיאטריה, כיצד לבחור פסיכיאטר, דיסטימיה, דיכאון עונתי, דיכאון תגובתי, טיפול באומנות, תופעות לוואי מיניות, חוות דעת פסיכיאטרית משפטית, חוות דעת פסיכיאטרית בהליך אזרחי, חוות דעת פסיכיאטרית משלימה, עדות מומחה, חוות דעת פסיכיאטרית לצוואה, חוות דעת למינוי אפוטרופוס, חוות דעת פסיכיאטרית נגדית, פסיכיאטר פרטי, שאלות ותשובות, מונחים בפסיכיאטריה, פרופיל נפשי, פסיכיאטר צבאי, קב"ן, טיפול פסיכולוגי, טיפול נפשי, רשלנות רפואית, דיכאון עמיד, טיפול פסיכיאטרי אגרסיבי, דמנציה, מחלת אלצהיימר, פסיכוגריאטר, אבחון הפרעת קשב וריכוז, פסיכיאטר, פסיכיאטר בתל אביב, פסיכיאטר ברמת גן, פסיכיאטר בגבעתיים, טיפול פסיכולוגי קצר, צור קשר, היפנוזה רפואית, אבחון, טיפול, אבחון פסיכיאטרי, טיפולפסיכיאטרי, פסיכולוג, פסיכותראפיה, ענבל, הפרעות חרדה,

פסיכיאטר מומחה, פסיכיאטריה כללית ומשפטית, פסיכיאטריה משפטית, ד"ר חיים שם דוד, פורום פסיכיאטריה, איבחון פסיכיאטרי, טיפול פסיכיאטרי, פסיכיאטריה כללית, סכיזופרניה, פסיכיאטר ילדים, מצב רוח, הפרעת אישיות, הפרעת קשב וריכוז, הפרעת אכילה, חרדה, הפרעות פסיכוטיות, דיסוציאציה, היפנוזה, כאבים, מיגרנה, פיברומיאלגיה, דיכאון, תרופות, הריון, דיכאון אחרי לידה, דיכאון אטיפי, חרדת בחינות, בחינה פסיכומטרית, חרדות ילדים, חרדה חברתית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, כאבי גב, פסיכוגריאטריה, אלצהיימר, דיאטה, ביקור בית פסיכיאטרי, טיפול בית, חוות דעת פסיכיאטרית, אובדן כושר עבודה, נכות נפשית, נכות תפקודית, ביטוח לאומי, חוות דעת רפואית, צוואה, אפוטרופסות, רישיון נהיגה, אחריות פלילית, תשוש נפש, מאמרים בפסיכיאטריה, כיצד לבחור פסיכיאטר, דיסטימיה, דיכאון עונתי, דיכאון תגובתי, טיפול באומנות, תופעות לוואי מיניות, חוות דעת פסיכיאטרית משפטית, חוות דעת פסיכיאטרית בהליך אזרחי, חוות דעת פסיכיאטרית משלימה, עדות מומחה, חוות דעת פסיכיאטרית לצוואה, חוות דעת למינוי אפוטרופוס, חוות דעת פסיכיאטרית נגדית, פסיכיאטר פרטי, שאלות ותשובות, מונחים בפסיכיאטריה, פרופיל נפשי, פסיכיאטר צבאי, קב"ן, טיפול פסיכולוגי, טיפול נפשי, רשלנות רפואית, דיכאון עמיד, טיפול פסיכיאטרי אגרסיבי, דמנציה, מחלת אלצהיימר, פסיכוגריאטר, אבחון הפרעת קשב וריכוז, פסיכיאטר, פסיכיאטר בתל אביב, פסיכיאטר ברמת גן, פסיכיאטר בגבעתיים, טיפול פסיכולוגי קצר, צור קשר, היפנוזה רפואית, אבחון, טיפול, אבחון פסיכיאטרי, טיפולפסיכיאטרי, פסיכולוג, פסיכותראפיה, ענבל, הפרעות חרדה,

ד"ר חיים שם דוד,פסיכיאטר מומחה, טיפול וחוות דעת פסיכיאטרית ע"י פסיכיאטר מומחה. טיפול תרופתי, טיפול נפשי, טיפול פסיכולוגי, טיפול בהיפנוזה, טיפול באומנות. מגוון טיפולים רחב החל ממעקב מרפאתי, ביקור בית ועד אישפוז בית, רחוב קהילת ונציה 10, תל אביב

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Shem David, Psychiatrist, general psychiatry services : pharmacotherapy, andpsychotherapy for depression,anxiety,psychosis,dementia. Additionaly, Forensicpsychiatry services for wide variety of civil purposes. We are located in number 10 Kehilat Venezia street, Tel Aviv

 


בניית אתרים קידום אתרים

נושא: פסיכוגריאטר- ד"ר חיים שם דוד, אבחון וטיפול פסיכוגריאטרי    קוד דף: pxhfudrhtyr- s"r jhho ao sus, tcjuן uyhpuk pxhfudrhtyrh    קשר לדף זה