050-2511317
פסיכיאטריה כללית פסיכיאטריה משפטית פורום פסיכיאטריה צור קשר Psychiatrist-english
 
פסיכיאטריה
ד"ר חיים שם דוד,פסיכיאטר מומחה > פסיכיאטריה משפטית > חוות דעת פסיכיאטרית :

חוות דעת פסיכיאטרית

 

חוות דעת פסיכיאטרית -

חוות דעת רפואית שנערכת ע"י פסיכיאטר מומחה

 

 

חוות דעת פסיכיאטרית - מהווה מסמך רפואי משפטי שהווה עדות של פסיכיאטר מומחה לגבי מצבו הנפשי של האדם שנבדק. חוות דעת זו נערכת ע"י פסיכיאטר מומחה לצורך הגשה לבית משפט או לועדה רפואית. הכללים המחייבים עריכת חוות דעת רפואית משפטית מחייבים גם במקרה זה. על חוות הדעת להיות ערוכה על ידי פסיכיאטר מומחה, עליה להיות מבוססת על עדויות ומסמכים רפואיים ולהתבסס על ידע רפואי ומחקרי מקובלים ומוכחים. חוות דעת פסיכיאטרית מקיפה ויסודית חיונית לשם השגת היעדים שלשמם חוות דעת זו מושלמת.

 

תהליך עריכת חוות דעת פסיכיאטרית :

 

על מנת שחוות הדעת תשיג את יעדיה יש צורך בניסיון, הבנה בקשר בושאלות המשפטיות שעומדות על הפרק ולהיות עם ניסיון לעמוד בחקירה נגדי בבית המשפט.

ד"ר  שם דוד פיתח שיטה יחודית להערכה פסיכיאטרית מקיפה ויסודית- השיטה המדורגת.

בשיטה זו, חוות דעת פסיכיאטרית רפואית נערכת לאחר הערכה כוללת הן מבחינת המצב הרפואי הנפשי והן מבחינת ההיבטים הנוספים של המקרה - ההיבט הסוציאלי וההיבט הרפואי גופני. לצורך כך יהיה צורך, לעתים קרובות להתבסס על מסמכים מתיק רפואי ולפעמים אפילו לבקש מידע מאנשי מקצוע נוספים או מגופים נוספים כמו המוסד לביטוח לאומי. לעתים יהיה אף צורך להיעזר באנשי מקצוע נוספים על מנת שהתמונה תהיה כוללת ומקיפה את כל הזויות האפשריות שיכולות להסביר את המקרה שלפניו אנו עומדים.

 

על פי החוק, חוות דעת פסיכיאטרית היא חוות דעת רפואית שנערכת על ידי פסיכיאטר. הדבר נדרש בכל מקרה שבו אדם רוצה להוכיח לגבי מצבו הנפשי - ממה הוא סובל ומה שיעור הפגיעה התפקודית (הנכות הנפשית) ומה הקשר שבין צבו הנפשי לבין אירועים מסויימים כמו תאונות דרכים, תאונות עבודה או אחרים.

 

חוות דעת פסיכיאטרית יכולה להיערך למספר מטרות והשאלות שעליהן יישאל הפסיכיאטר יהיו שונות בכל מקרה ומקרה. כאשר הפסיכיאטר יישאל באשר לאחריות הפלילית של הנבדק, הוא ידרש לקבוע האם הנבדק יכול לעמוד לדין והאם בעת שעבר על החוק היה שפוי או לא.

במקרים אחרים, בדין האזרחי, הפסיכיאטר ידרש לענות על שאלות אחרות - האם האדם סובל מהפרעה נפשית ואם כן מה מקורה (האם בגלל אירוע מסויים או בגלל מספר אירועים) ומה שיעור נכותו.

במקרים אחרים, הפסיכיאטר יידרש לענות מה היכולות השונות של הנבדק. האם הוא כשיר לפעולת משפטיות כגון חימה על חוזים, עריכת צוואה וכדומה. במידה ואינו כשיר לפעולות אלו יצטרך הפסיכיאטר לקבוע האם הוא זקוק למינוי אפוטרופוס או לא.

 

אין להקל ראש בצורך במסמך המשפטי רפואי הזה. מאחר וזוהי למעשה ההוכחה הרפואית למצב נפשי או קוגניטיבי מסויים שעליו יצטרך בית המשפט לבסס את קביעתו.  חוות דעת פסיכיאטרית צריכה להיות ערוכה בצורה הנכונה עבור כל מוסד שאליו היא מוגשת. הועדות הרפואיות השונות מאוד קצרות בזמן והדיון בהן צריך להיות ענייני וממוקד. חוות דעת פסיכיאטרית מוכנה מראש מאפשרת לחברי הועדה הרפואית להתרכז במקרה שלפניהם ולהפנות את תשומת ליבם לתמונה הכוללת והמקיפה ביותר של המקרה העומד בפניהם.

 

ד"ר חיים שם דוד עורך חוות דעת פסיכיאטריות בשיתוף אנשי מקצוע מומחים נוספים. לעתים, על פי המורכבות של המקרה, בטרם עריכת חוות הדעת סופית, יש צורך בהתערבות אנשי מקצוע נוספים:

  • פסיכיאטר של הילד- האם המצב מצריך הסתכלות מיוחדת של פסיכיאטר ילדים.
  • אבחון נוירו פסיכולוגי- האם המצב דורש הערכה נוירו פסילכוגית מקיפה לתיפקודים קוגניטיביים. לעתים פגיעות ראש או טיפול בתרופות מסוימות מחייבות בדיקות יותר מדוקדקות ועדינות לצורך הוכחת פגיעה קוגניטיבית. זו הדרך היחידה לכמת את הפגיעה הקוגניטיבית במידה וישנה.
  • הערכה לצורך השלמת חוות דעת פסיכיאטרית ע"י פסיכוגריאטר

בטרם השלמת חוות דעת פסיכיאטרית,נדרשת לעתים הערכה בין תחומית לשם השלמת התמונה:

  • הערכה אישיותית והערכת מסוכנות
  • הערכה של יכולת קוגניטיבית (כשחוות הדעת נדרשת לצורך אפוטרופסות או לכתיבת צוואה)
  • ניתוח מסמכים פסיכאיטריים קודמים
  • ניתוח מסמכים רפואיים כלליים
  • הערכה תיפקודית לשם קביעת דרגת הנכות

 השלב הסופי בעריכת חוות דעת פסיכיאטרית היא אינטגרציה של הידע שנצבר, למצב נוכחי. השינוי מהעבר והמשמעות המשפטית מבחינת נכות נפשית,נכות תפקודית או יכולת קוגניטיבית, היום. בסיום עריכת חוות הדעת, קובע הפסיכיאטר את אחוזי הנכות שלהם זכאי הנבדק או המלצות לגבי יכולתו לשמש הורה, לנהוג ברכב וכדומה.

 

חוות דעת פסיכיאטרית מקיפה - חוות דעת אמינה

חוות דעת פסיכיאטרית רפואית שנערכת תוך התייחסות לעבר הרפואי והמצב הנוכחי תוך הערכת יכולת תיפקוד עתידית, תהיה אמינה בעיני הרשות שאליה היא מוגשת ותשיג את יעדיה ביתר קלות.

רק חוות דעת פסיכיאטרית שנערכת ע"י פסיכיאטר מומחה מנוסה עם שיתוף אנשי מקצוע נוספים,לפי הצורך, תשיג את יעדיה ותאפשר לך לממש את זכויותיך.

 

הערכה פסיכיאטרית מקיפה לשם עריכת חוות דעת רפואית פסיכיאטרית יכולה להתקיים ברוח טובה ואווירה נעימה. ד"ר חיים שם דוד, הוא פסיכיאטר מומחה, המנוסה בעריכת חוות דעת פסיכיאטרית מקיפה תוך התייחסות אישית למכלול הצרכים של הלקוח והתייחסות מדוקדקת למוגבלותו.

 

במידה ואתה זקוק להערכה פסיכיאטרית מקיפה ואמינה שתתקבל כמהימנה, פנה אל ד"ר שם דוד ואל צוות המומחים.

 

 

לקריאה נוספת:    חוות דעת פסיכיאטרית נגדית

                           חוות דעת פסיכיאטרית משלימה

                           חוות דעת פסיכיאטרית לנכות נפשית

                           חוות דעת פסיכיאטרית להליכים אזרחיים

                           חוות דעת פסיכיאטרית לאפוטרופסות

                           חוות דעת פסיכיאטרית לצוואה

 
חוות דעת עבור אובדן כושר עבודה - חוות דעת פסיכיאטרית עבור אובדן כושר עבודה היא חוות דעת רפואית שנערכת על ידי פסיכיאטר לשם הערכת יכולתו של אדם להמשיך לעבוד. להמשך לחץ כאן...
תהליך עריכת חוות דעת פסיכיאטרית 1 - תהליך עריכת חוות דעת פסיכיאטרית יכול להיות ארוך אולם חוות דעת פסיכיאטרית שערוכה בצורה יסודית משרתת את האינטרסים של הלקוח בצורה המיטבית ביותר
חוות דעת פסיכיאטרית לילדים - חוות דעת פסיכיאטרית עבור ילדים היא חוות דעת רפואית הנערכת על ידי פסיכיאטר ילדים. לפרטים ויעוץ מקצועי הכנס...פסיכיאטר מומחה, פסיכיאטריה כללית ומשפטית, פסיכיאטריה משפטית, ד"ר חיים שם דוד, פורום פסיכיאטריה, איבחון פסיכיאטרי, טיפול פסיכיאטרי, פסיכיאטריה כללית, סכיזופרניה, פסיכיאטר ילדים, מצב רוח, הפרעת אישיות, הפרעת קשב וריכוז, הפרעת אכילה, חרדה, הפרעות פסיכוטיות, דיסוציאציה, היפנוזה, כאבים, מיגרנה, פיברומיאלגיה, דיכאון, תרופות, הריון, דיכאון אחרי לידה, דיכאון אטיפי, חרדת בחינות, בחינה פסיכומטרית, חרדות ילדים, חרדה חברתית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, כאבי גב, פסיכוגריאטריה, אלצהיימר, דיאטה, ביקור בית פסיכיאטרי, טיפול בית, חוות דעת פסיכיאטרית, אובדן כושר עבודה, נכות נפשית, נכות תפקודית, ביטוח לאומי, חוות דעת רפואית, צוואה, אפוטרופסות, רישיון נהיגה, אחריות פלילית, תשוש נפש, מאמרים בפסיכיאטריה, כיצד לבחור פסיכיאטר, דיסטימיה, דיכאון עונתי, דיכאון תגובתי, טיפול באומנות, תופעות לוואי מיניות, חוות דעת פסיכיאטרית משפטית, חוות דעת פסיכיאטרית בהליך אזרחי, חוות דעת פסיכיאטרית משלימה, עדות מומחה, חוות דעת פסיכיאטרית לצוואה, חוות דעת למינוי אפוטרופוס, חוות דעת פסיכיאטרית נגדית, פסיכיאטר פרטי, שאלות ותשובות, מונחים בפסיכיאטריה, פרופיל נפשי, פסיכיאטר צבאי, קב"ן, טיפול פסיכולוגי, טיפול נפשי, רשלנות רפואית, דיכאון עמיד, טיפול פסיכיאטרי אגרסיבי, דמנציה, מחלת אלצהיימר, פסיכוגריאטר, אבחון הפרעת קשב וריכוז, פסיכיאטר, פסיכיאטר בתל אביב, פסיכיאטר ברמת גן, פסיכיאטר בגבעתיים, טיפול פסיכולוגי קצר, צור קשר, היפנוזה רפואית, אבחון, טיפול, אבחון פסיכיאטרי, טיפולפסיכיאטרי, פסיכולוג, פסיכותראפיה, ענבל, הפרעות חרדה,

פסיכיאטר מומחה, פסיכיאטריה כללית ומשפטית, פסיכיאטריה משפטית, ד"ר חיים שם דוד, פורום פסיכיאטריה, איבחון פסיכיאטרי, טיפול פסיכיאטרי, פסיכיאטריה כללית, סכיזופרניה, פסיכיאטר ילדים, מצב רוח, הפרעת אישיות, הפרעת קשב וריכוז, הפרעת אכילה, חרדה, הפרעות פסיכוטיות, דיסוציאציה, היפנוזה, כאבים, מיגרנה, פיברומיאלגיה, דיכאון, תרופות, הריון, דיכאון אחרי לידה, דיכאון אטיפי, חרדת בחינות, בחינה פסיכומטרית, חרדות ילדים, חרדה חברתית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, כאבי גב, פסיכוגריאטריה, אלצהיימר, דיאטה, ביקור בית פסיכיאטרי, טיפול בית, חוות דעת פסיכיאטרית, אובדן כושר עבודה, נכות נפשית, נכות תפקודית, ביטוח לאומי, חוות דעת רפואית, צוואה, אפוטרופסות, רישיון נהיגה, אחריות פלילית, תשוש נפש, מאמרים בפסיכיאטריה, כיצד לבחור פסיכיאטר, דיסטימיה, דיכאון עונתי, דיכאון תגובתי, טיפול באומנות, תופעות לוואי מיניות, חוות דעת פסיכיאטרית משפטית, חוות דעת פסיכיאטרית בהליך אזרחי, חוות דעת פסיכיאטרית משלימה, עדות מומחה, חוות דעת פסיכיאטרית לצוואה, חוות דעת למינוי אפוטרופוס, חוות דעת פסיכיאטרית נגדית, פסיכיאטר פרטי, שאלות ותשובות, מונחים בפסיכיאטריה, פרופיל נפשי, פסיכיאטר צבאי, קב"ן, טיפול פסיכולוגי, טיפול נפשי, רשלנות רפואית, דיכאון עמיד, טיפול פסיכיאטרי אגרסיבי, דמנציה, מחלת אלצהיימר, פסיכוגריאטר, אבחון הפרעת קשב וריכוז, פסיכיאטר, פסיכיאטר בתל אביב, פסיכיאטר ברמת גן, פסיכיאטר בגבעתיים, טיפול פסיכולוגי קצר, צור קשר, היפנוזה רפואית, אבחון, טיפול, אבחון פסיכיאטרי, טיפולפסיכיאטרי, פסיכולוג, פסיכותראפיה, ענבל, הפרעות חרדה,

ד"ר חיים שם דוד,פסיכיאטר מומחה, טיפול וחוות דעת פסיכיאטרית ע"י פסיכיאטר מומחה. טיפול תרופתי, טיפול נפשי, טיפול פסיכולוגי, טיפול בהיפנוזה, טיפול באומנות. מגוון טיפולים רחב החל ממעקב מרפאתי, ביקור בית ועד אישפוז בית, רחוב קהילת ונציה 10, תל אביב

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Shem David, Psychiatrist, general psychiatry services : pharmacotherapy, andpsychotherapy for depression,anxiety,psychosis,dementia. Additionaly, Forensicpsychiatry services for wide variety of civil purposes. We are located in number 10 Kehilat Venezia street, Tel Aviv

 


בניית אתרים בניית אתרים

נושא: חוות דעת פסיכיאטרית יסודית ע"י פסיכיאטר מומחה-ד"ר שם דוד    קוד דף: juu, sg, pxhfhtyrh, hxush, g"h pxhfhtyr nunjv-s"r ao sus    קשר לדף זה